embed google mapgenerate Google Maps#gmap_canvas img{max-width:none!important;background:none!important}function init_map(){var myOptions = {zoom:17,center:new google.maps.LatLng(51.2585393,15.56708070000002),mapTypeId: google.maps.MapTypeId.ROADMAP};map = new google.maps.Map(document.getElementById('gmap_canvas'), myOptions);marker = new google.maps.Marker({map: map,position: new google.maps.LatLng(51.2585393,15.56708070000002)});infowindow = new google.maps.InfoWindow({content:'Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-PedagogicznaBolesławiec, Marcina Opitza 11'});google.maps.event.addListener(marker, 'click', function(){infowindow.open(map,marker);});infowindow.open(map,marker);}google.maps.event.addDomListener(window, 'load', init_map);
Home / Coaching wychowawczy – rozwiń swoje kompetencje rodzicielskie

Coaching wychowawczy – rozwiń swoje kompetencje rodzicielskie

Coaching wychowawczy – rozwiń swoje kompetencje rodzicielskie w Niepublicznej Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bolesławcu.

Coaching wychowawczy
Coaching wychowawczy w Bolesławcu

Coaching wychowawczy skierowany jest zarówno do rodziców potrzebujących wsparcia, ponieważ mają trudności wychowawcze, jak i do tych, którzy po prostu chcą rozwijać swoje umiejętności wychowawcze. Celem coachingu jest zapoznanie się ze swoimi zasobami i możliwościami rodzicielskimi, wsparcie w rozwiązywaniu trudności wychowawczych,  praca nad poczuciem pewności siebie i kompetencji w roli rodzica.

Czym jest coaching wychowawczy?

Coaching wychowawczy to wsparcie psychologiczne dla rodziny w obszarze relacji rodziców lub opiekunów z małoletnimi lub nastolatkami. Głównie służy rozwojowi kompetencji rodzicielskich. Czasem motywem na umówienie się na konsultacje są problemy wychowawcze z dzieckiem, natomiast coraz częściej rodzic chce po prostu świadomie podejść do jego wychowania. Poprawa kompetencji komunikacyjnych w rodzinie sprzyja lepszym relacjom kształtowanym na bazie zrozumienia, akceptacji i szacunku.

Wychowanie dziecka to najważniejsze zadanie, jakie stoi przed każdym rodzicem i jest pewnego rodzaju misją. Kiedy trudno odnaleźć nam właściwą drogę w dotarciu do dziecka i zbudowaniu z nim właściwej relacji, warto skorzystać z konsultacji coachingu wychowawczego i pogłębić swoją wiedzę oraz umiejętności wychowawcze.

Cele coachingu wychowawczego: 

  • poszukiwanie rozwiązań w trudnych sytuacjach,
  • przeciwdziałanie konfliktom w rodzinie,
  • rozstrzyganie i wygaszanie konfliktów,
  • odbudowa wzajemnych więzi,
  • budowanie właściwych reakcji,
  • kształtowanie postaw rodzicielskich,
  • umiejętność wyrażania uczuć, opinii i oczekiwań,
  • umiejętność  wspierania i motywowania do działania.

 Formularz zgłoszenia

Top