embed google mapgenerate Google Maps#gmap_canvas img{max-width:none!important;background:none!important}function init_map(){var myOptions = {zoom:17,center:new google.maps.LatLng(51.2585393,15.56708070000002),mapTypeId: google.maps.MapTypeId.ROADMAP};map = new google.maps.Map(document.getElementById('gmap_canvas'), myOptions);marker = new google.maps.Marker({map: map,position: new google.maps.LatLng(51.2585393,15.56708070000002)});infowindow = new google.maps.InfoWindow({content:'Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-PedagogicznaBolesławiec, Marcina Opitza 11'});google.maps.event.addListener(marker, 'click', function(){infowindow.open(map,marker);});infowindow.open(map,marker);}google.maps.event.addDomListener(window, 'load', init_map);
Home / Mediacje rodzinne

Mediacje rodzinne

Mediacje rodzinne w Niepublicznej Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bolesławcu.

Mediacje rodzinne
Mediacje rodzinne w Bolesławcu

Mediacje rodzinne mają na celu odnalezienie sposobu rozwiązywania konfliktów i sporów w rodzinach, np. kontrakty przedślubne, sprawy finansowo-własnościowe, problemy charakterystyczne dla powtórnych związków małżeńskich, rodzin zrekonstruowanych, problemy rodzinne wynikające z posiadania rodziców w wieku starszym (opieka): adopcje, kwestie spadkowe, podejmowanie w tych sprawach decyzji.

Dlaczego warto korzystać z mediacji rodzinnych?

Mediacje mają za zadanie poprawić wzajemne zrozumienie. W sytuacji, gdy członkowie rodziny przestają ze sobą rozmawiać, a każda z osób przeżywa złość i  urazę, bardzo łatwo o nierozumienie i konflikt. W mediacji każdy może przedstawić swoją perspektywę, oczekiwania czy problemy, które go przytłaczają. Rodzina może gruntowanie przyjrzeć się możliwym rozwiązaniom, które pomogą przywrócić harmonię i spokój. Dodatkowo mediacje rodzinne oszczędzają wielu stresów i negatywnych emocji – co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci.

Mediacje są szczególnie pomocne rodzinie, której trudno jest dojść do porozumienia, bądź która utknęła w konflikcie, a jednocześnie jest gotowa na rozwiązanie problemu przy uwzględnieniu potrzeb całej rodziny. Korzystając z mediacji możemy uniknąć sytuacji, w której dojdzie do zerwania kontaktów między małżonkami, rodzicami i dziećmi czy rodzeństwem.

Mediacje rodzinne mogą być pomocne w następujących sprawach:

  • kontrakty przedślubne,
  • rozwód, separacja,
  • ustalenie opieki nad dziećmi,
  • problemy wychowawcze,
  • problemy finansowe,
  • adopcja,
  • przemoc domowa,
  • pojednanie małżonków.

Formularz zgłoszenia

Top