embed google mapgenerate Google Maps#gmap_canvas img{max-width:none!important;background:none!important}function init_map(){var myOptions = {zoom:17,center:new google.maps.LatLng(51.2585393,15.56708070000002),mapTypeId: google.maps.MapTypeId.ROADMAP};map = new google.maps.Map(document.getElementById('gmap_canvas'), myOptions);marker = new google.maps.Marker({map: map,position: new google.maps.LatLng(51.2585393,15.56708070000002)});infowindow = new google.maps.InfoWindow({content:'Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-PedagogicznaBolesławiec, Marcina Opitza 11'});google.maps.event.addListener(marker, 'click', function(){infowindow.open(map,marker);});infowindow.open(map,marker);}google.maps.event.addDomListener(window, 'load', init_map);
Home / Terapia dla par i małżeństw

Terapia dla par i małżeństw

Terapia dla par i małżeństw w Niepublicznej Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bolesławcu.

Terapia dla par i małżeństw
Terapia par w Bolesławcu

Terapia dla par i małżeństw polega na odbudowaniu dobrej i satysfakcjonującej relacji między kobietą i mężczyzną, którzy tworzą związek. Główny nacisk podczas terapii jest położony na  znalezienie przyczyny kryzysu oraz wyposażenie partnerów w odpowiednie narzędzia, dzięki którym będzie możliwe rozwiązanie problemów. Terapia ma na celu uzyskania lepszego porozumienia i harmonii oraz poczucia spełnienia potrzeb i oczekiwań.

Powinniście zgłosić się na terapie dla par i małżeństw, jeśli:

  • oddaliliście się od siebie,
  • pojawiają się trudności w komunikacji,
  • pojawiają się nieustające kłótnie, sprzeczki,
  • wzrasta uczucie osamotnienia,
  • doszło w związku do zdrady,
  • brakuje zrozumienia i szacunku w związku,
  • czujecie wobec siebie niechęć,
  • brakuje zaufania do siebie,
  • czujecie się w związku niedocenieni.

Kryzys w związku

Wbrew pozorom kryzys w związku może okazać się szansą dla partnerów. Konstruktywne poradzenie sobie z problemem daje szansę na umocnienie relacji i rozpoczęcie nowego etapu, w którym obie strony będą się czuły bardziej spełnione. Niezdefiniowane konflikty mają tendencję do powracania, powodując, że partnerzy czują się, jakby kręcili się w kółko. W takich sytuacjach terapia jest najbardziej skutecznym rozwiązaniem, ponieważ dąży do zrozumienia źródła konfliktów.

Z czego wynikają konflikty w związku?

Powodów występowania kryzysu w związku może być wiele, najczęściej spotykane to częste kłótnie, poczucie osamotnienia, zaniedbanie czy brak zrozumienia. Problem też często związany jest z kwestią wierności czy lojalności, a także brakiem decyzji na temat wspólnej przyszłości. Zdarza się również tak, że partnerzy nie do końca są pewni, co jest powodem kryzysu w związku, a jedynie czują się nieszczęśliwi i zagubieni.

Konflikty w związku mogą wynikać również z trudnych doświadczeń, które spotykają parę. Zaliczamy do nich chorobę, żałobę, trudności z zajściem w ciążę, problemy finansowe czy trudności z wychowywaniem dziecka.

Terapia dla par i małżeństw – razem czy oddzielnie?

Co, jeśli jeden z partnerów nie chcę podjąć się terapii dla par i małżeństw? W takiej sytuacji warto wiedzieć, że nawet zmiana wprowadzona po jednej ze stron, zawsze pociąga zmianę po drugiej. Możemy znacznie poprawić relację w związku, pracując jedynie nad zmianą swojego zachowania. Zachodzą zmiany w naszym sposobie reagowania na zachowanie pantera, co wywołuje automatycznie jego inne podejście. Dlatego też nawet w przypadku, kiedy partner nie zdecyduje się na podjęcie terapii, warto przyjść na nią indywidualnie i rozpocząć pracę od siebie.

Formularz zgłoszenia

Top